O Nas

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Stal Mielec funkcjonuje już od 1997 roku jako kontynuator znakomitej sekcji piłki ręcznej w Mielcu Fabrycznego Klubu Sportowego Stal Mielec (założonego w 1952 roku). Największym naszym sukcesem w barwach Stowarzyszenia był zdobyty przez drużynę seniorów w 2012 roku brązowy medal Mistrzostw Polski. W 2016 roku nasi seniorzy awansowali do Superligi, najwyższej klasy rozgrywkowej. Warunkiem uczestniczenia w nowo powstałej lidze było utworzenie spółki akcyjnej. Od tego momentu Stowarzyszenie zajmuje się tylko szkoleniem dzieci i młodzieży.

Zadaniem, którym wytyczyliśmy sobie jest popularyzowanie kultury fizycznej, a zwłaszcza dyscypliny sportowej jaką jest piłka ręczna, propagowanie zdrowego trybu życia oraz podnoszenie sprawności fizycznej wśród młodzieży. Poprzez udział w zawodach sportowych chcemy wzbudzić w młodzieży ducha drużynowej rywalizacji sportowej, nauczyć współpracy w zespole oraz zdrowych i sportowych postaw zarówno na boisku jak i w życiu codziennym.

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Stal Mielec obecnie jest najlepszym klubem sportowym w województwie podkarpackim szkolącym dzieci i młodzież w piłce ręcznej. Posiadamy bardzo dobrze wyszkoloną i doświadczoną kadrę szkoleniową, wśród której znajdują się osoby trenujące zespoły seniorskie uczestniczące w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki ręcznej w Polsce – Superlidze.

Prowadzimy zajęcia szkoleniowe dla grup młodzieżowych grających w ogólnopolskich rozgrywkach w piłce ręcznej, tj: młodzik, junior młodszy, junior i II liga oraz na szczeblu podstawowym dla dzieci stawiających dopiero pierwsze swe kroki w tej dyscyplinie. Od wielu lat bardzo dużą wagę przywiązujemy do szkolenia dzieci i młodzieży. W polskich drużynach seniorskich grają młodzi wychowankowie naszego klubu. Jesteśmy niezmiernie dumni z występów naszych zawodników na arenie krajowej i europejskiej, co stanowi dodatkowy bodziec i przykład dla młodzieży trenującej w klubie.